C++ Dili Ne Anlama Geliyor? Avantajları, Dezavantajları

C++ Programlama Dili ( C) Ne Anlama Geliyor?

C++, C dil ailesinin detaylandırılmasının bir parçası olarak ünlü bilgisayar bilimcisi Bjorne Stroustrop tarafından yaratılan nesne ile tanışmış bir bilgisayar dilidir. Mucitlere bellek ve sistem kasaları üzerinde ileri derecede kontrol sağlamak için C’nin platformlar arası geliştirmesi olarak geliştirilmiştir.

 

Bazıları C programlama dili çerçevesine tanımlanmış sınıfların kullanımı da dahil olmak üzere nesneye aşina programlama ilkelerini getirdiği için C’yi “ Sınıflarla C” olarak adlandırır. Zamanla, C sadece bilgisayar programlamanın kendisinde değil, aynı zamanda yeni programcılara nesne tanıma programlama atölyesi hakkında özel ders vermede de oldukça yararlı bir dil olmaya devam etmiştir. yine de, yalnızca nesne tanımayı desteklemiyor, aynı zamanda prosedürel ve işlevsel. Yüksek esnekliği ve ölçeklenebilirliği sayesinde C, çok çeşitli yazılımlar, işlemler, siber sörfçüler, Grafik stoner Arayüzleri ( GUI’LER), işletim sistemleri ve oyunlar geliştirmek için kullanılabilir.

 

moment C, mucitlerin farklı işletim sistemlerinde veya platformlarda doğru bir şekilde akıcı bir şekilde çalışabilecek programlar üretmelerine olanak tanıyan kayda değer taşınabilirliği için hala takdir edilmektedir. Yüksek pozisyonlu bir dil olmasına rağmen, C hala C’ye yakın olduğundan, makine dili ile yakın ilişkisi nedeniyle düşük pozisyon manipülasyonu için kullanılabilir.

 

Blogyazilim, C plus plus Programlama Dilini ( C) Açıklar.

Bjarne Stroustrup, diğer birçok dilin şık avantajlarını birleştirmek için 1980’lerin başında Bell Labs’ta C’yi geliştirdi. BCPL’NİN çabukluğunu, Simula’nın yüksek konumunu ve Dennis Ritchie’nin C’sinin evrenselliğini bir araya getirmek istedi. Ada, ML ve ALGOL 68 gibi diğer dillerden de hafifletmeyi, neredeyse hepsini toplayabilen iyi yapılandırılmış, genel amaçlı bir dil üretmek için aldı. C kaynak yasasını değiştirmeden programlar. C o kadar esnektir ki, genellikle” Programlama Dillerinin İsviçre Çakısı” olarak adlandırılır (bu soyadı Python tarafından da katılmasına rağmen).

 

C ve Nesne Tanımalı Programlama

C yeniyken, nesne tanıma programı sahneye yeni çıkıyordu. Bu devrim niteliğindeki bilgisayar programlama türü, daha karmaşık sanal veri türleri ve nesneleri vaadiyle işleme dünyasını dönüştürdü.

 

Nesne tanımalı programlamada, bir nesne, tasarımında gerekli olan hem veri hem de işlevlere sahip bir veri türüdür. Nesneye aşina programlamanın gelmesinden önce, programcılar genellikle tek tek komut satırı yönergelerinden oluşan bir kod tabanı gördüler. Nesnelerin veri ve işlevlerle tanımlanması, yasa çalışmalarını paketlemenin ve otomatikleştirmenin yeni bir yoluna yol açtı.

C Avantajları

C dilinde nesneye aşina programlamanın mükemmel bir örneği için, dilin en dikkat çekici ve kullanışlı özelliklerinden biri C höyüğüydü.

C höyüğü, aşağıdaki özelliklere sahip bir C sınıfıdır – tanımlanmış bir dizi ilkeye sahip sanal bir son giren ilk çıkan başarılı depo gemisidir. ‘Push’ ve ‘faddish’ işlevleri ya yeni bir öğeyi höyüğün altına iter ya da ilk kullanılabilir öğeyi höyüğün üstünden çıkarır.

Programcılar, bir kod tabanı içinde değişken değerlendirme ve işlevsel işlemleri içeren iddialar elde etmek için C höyüğünü birçok farklı şekilde kullanmışlardır.

 

Dil ayrıca, işlem modellerini tanımlayan kapsülleme ilkelerini ve bir sınıfın diğerinden belirli öznitelikleri veya parselleri devralabileceği mirası da uygular.

C’nin Dezavantajları

C, C’yi karakterize eden anlaşılması zor genelliklerin bazılarını paylaşır. Özellikle, işaretçiler kavramak için yorucu bir kavramdır ve kötüye kullanımları sistem çökmelerine ve anormal bellek tüketimine neden olabilir. Bir hurda toplayıcısının olmaması, gereksiz verileri filtrelemeyi de zorlaştırır. C’nin diğer bir sınırı, işaretçilerin, genel değişkenlerin ve arkadaş işlevlerinin boşluğuyla ilişkili güvenlik sorunlarının varlığıdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.