CSS Hakkında Her Şey ! CSS Nasıl Yazılır ?

CSS

Türkçesi Basamaklı stil şablonları olarak çevrilen CSS, HTML’e ek olarak geliştirilen ve bu dile göre daha fazla olanaklara güzelleştirmelere sahip olduğunuz bir dildir.

İnternet sayfaları için hazırladığınız HTML etiketlerini görsel olarak; stil,yazı boyutu, yazının nerede duracağını vb. özellikleri CSS ile ayarlayabilirsiniz. Günümüz web sitelerinde renk uyumları çok önemlidir. Her sayfanın ayrı renk uyumu içerisinde olmasını sağlayan CSS her sayfa için ayrı ayrı renk kodları belirtme yükünden sizi kurtarır ve tek seferde belirleyeceğiniz stilleri tüm sayfalarda uygulamanıza olanak sağlar.

CSS Ne İşe Yarar

Öğeleri görsel olarak göze hoş gelecek şekilde ayarlamanıza yardımcı olur. HTML etiketlerinin devamı niteliğindedir fakat farklı çalışma kodları vardır.

CSS Nasıl Çalışır?

CSS kıvrımlı parantezler arasında yazılan ve sonu noktalı virgül ile biten tanımlayıcı ve tanımlanan şeklinde ikiye ayrılan bir stil şablonlarıdır. Web sayfaları tarafından yorumlanır, bu yüzden tüm tarayıcılarda ortak bir görünümü yoktur, fakat kendiniz özelleştirebilirsiniz.

CSS İle Seo Nasıl Yapılır?

Google botları stil şablonlarını okumaz onlara sadece html etiketlerini vermeniz yeterlidir fakat 2021 yılında bazı seo’cular illegal olarak css’in içine bazı kodlar ekleyerek bunları yapmışlardır fakat bunlar Google tarafından sıralama cezasıyla cezalandırılmış ve artık tercih edilmeyen bir yöntem halini almıştır.

CSS Bir Yazılım Dili midir?

CSS bir yazılım dili değildir. Çünkü sadece CSS ile bir web sayfası yapılamaz, fakat yazılım dili şartlarından biri bağımsız olarak çalışabilmesi olduğu için bu yönde değerlendirilmez. Sadece web sayfalarında düzeni ve öğeleri göze daha hoş görünür şekle getirmek amaçlı yapılır.

CSS İş İmkanları

Sadece CSS ile iş bulabilmek çok zordur, çünkü CSS ile kullanıcı etkileşimi olmayan bir web sitesi yaparsınız, fakat günümüzde artık kullanıcı etkileşimi çok önemlidir. Bu yüzden yol haritanıza javascript dilini de eklemeniz gerekmektedir.

Böylece CSS’in aslında bir yazılım dili olmadığı ve HTML olmadan bağımsız bir şekilde çalışmadığını görmüş olduk. Ayrıca yalnızca CSS ile iş bulmanız rekabetçi bir ortamda maalesef mümkün değildir. Bu yüzden başka dilleri de öğrenmek zorundasınız.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.