Github Nasıl Kullanılır? Nedir? Ne işe Yarar?

Github Nasıl Kullanılır?

Git ve Github’ı kullanma konusunda hazırladığım 2 arkadaşı.Github’ın ne olduğu ve nasıl kullanıldığı, bir bölümü olan ve programcılar için sahip olması gereken bilgiler hakkında size bilgi vereceğim. serimin 1. bölümü ile Git nedir, Kompozisyonumun Nasıl Kullanılacağı o zaman kurulabilir.

Github nedir?

Git nedir, Eski Git nedir, Nasıl Kullanılır? kompozisyonumuzda ayrıntılı olarak belirledik.

Github, dünyanın en büyük mucit topluluklarından biridir ve git yorumlama kontrol sistemini kullanan yazılım geliştirme sistemleri için web tabanlı bir pall depo hizmetidir.

Ayrıca Github, yazılım mucitleri için bir sosyal ağ platformudur. Github sayesinde yazılım mucitleri, kendileri gibi yazılımla uğraşan kişilerin sistemlerine göz atabilir ve takip edebilirler.

Github Neden Kullanılıyor?

Neden Github kullanıyorsunuz? Bunun için pek çok nedeni vardır. İlk sebep, kolay işbirliği ve yorumlama kontrolü sağlamasıdır. Github, herhangi bir yerden herhangi biriyle hukuk üzerinde çalışmanıza izin verir. Ekim ayında çok sayıda şirket ve işveren Github’ı kullanıyor. yani, eğer bir iş bulmayı planlıyorsanız. Github profiliniz olmalı.

Github Nasıl Kullanılır?

Yeni başlayan biri için Github karmaşık gelebilir, ancak temelleri anlamak başlamanıza yardımcı olacaktır. Endişelenmeyin, Github’ı en erişilebilir şekilde ve adım adım nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

1- Github’a kaydolun.

Github’ı kullanmaya uygun olması için bir Github hesabına ihtiyacınız olacak. Ardından Github hesabınızı ücretsiz olarak oluşturabilir ve Github’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz oluşturduğunuz hesapla sınırsız sayıda kamu ve özel deponuz ( depository) olacak.

2- Git’i bilgisayarınıza yükleyin.

Git’in ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve bilgisayarınıza nasıl yükleneceği( windows 10) hakkında size bilgi verdiğimiz ayrıntılı git kompozisyonumuzu tıklayarak bulabilirsiniz.

3- bir depo üretin.

Github’ı kullanmaya başladığınızda, yapmanız gereken ilk şey depo hissini anlamak ve ilk depoyu üretmektir.

Bir Depo( Depo) nasıl üretilir?

Hesabınızla Github’a giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki gibi bir ekran görünecektir. Sağ üstteki profil resminizin sol kanadında bulunan “” butonuna tıklayıp ” Yeni depo” diyerek yeni deponuzu üretebilirsiniz.

 

Github için Bilmeniz Gereken Terimler

depo

Aslında biraz daha bahsetmiştim. Depo, yani depo, github profilinizin altında açacağınız tren dizinleri, yani depolardır. Kısacası, sistemleriniz. Bu ambarlarında gizli olabilir, çünkü, aynı zamanda sadece senin görebileceğin gibi ortak olmak için onları ayarlayabilirsiniz.

Şube

yine de, bir stoner’ın üzerinde çalıştıkları tasarımın farklı performanslarına erişmesini istiyorsanız, bir Şube üretebilirsiniz. Bir taşçı bir tasarıma bir buluş eklemek istediğinde, taşçının bu olumsuz değişimden etkilenmesine yardımcı olmak için bir dal kullanılır ve bu da tasarımın çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilir.

Kaynak

Çalışmanın ana dalı olan Köken( kaynak) olarak ifade edilir. Aktif dal da köken olabilir. Oluşturulan ilk Dal Master olarak ifade edilir.

Çubuk

Başka bir mucit tarafından oluşturulan bir tasarımın kendi hesabınıza kopyalanmasına Çubuk denir. Başka bir stoner’ın tasarımını kendi hesabınıza alarak ve üzerinde çalışarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz ( Çubuk).

klon

Github’daki bir tasarımı bilgisayarınıza kopyalamanıza ve indirmenize olanak tanır.

Katılmak

Yemek çubuğunun ne olduğunu belirledik. Diyelim ki bir tasarım için bir çubuk yaptınız, yani tasarımı kopyaladınız ve değişiklik yapacaksınız. Tasarıma ekleyeceğiniz yeni kanonlar da dahil olmak üzere çalışmanın Github’daki dupe’ye iletilebilmesi için önce ” Taahhüt” işlemini yapmanız gerekir. Bunu yapmak, çalışmanızın Github pall sistemine gönderilmek üzere paketlendiği anlamına gelir.

Görmezlikten gelmek

Taahhütte bulunduğunuzda bazı satırlarınızın paketlenmesini ve aktarılmasını istemeyebilirsiniz. İstemediğiniz satırları yoksayabilirsiniz. Böylece bu hatlar paketlenmez ve aktarılmaz.

İtmek

tamamlama işlemiyle birlikte paketlediğiniz işi Github garsonlarına aktarma işlemine İtme işlemi, yani aktarma işlemi denir.

Sorunlar

Türkçede sorun olarak yeniden ifade edilen konular, bir durum veya sorun karşılığında bilgi vermek için kullanılır.

Profilini zenginleştir, neden?

Github’da keşfedilecek çok sayıda etki var. Şimdiye kadar sadece temelleri öğrendik. Github’ın bir yorumlama kontrol platformundan çok daha fazlası olduğunu bilmelisiniz. Aynı zamanda programcılar için de bir tür sosyal medya platformu.

GitHub, yalnızca programlama bilginizi artırmak için değil, aynı zamanda şık çalışmalarınızı sergilemek için de harika bir yerdir.

Oluşturduğunuz Github profili, işverenlerin sizi bulması ve örtülü işler ve sistemler hakkında size iletişim kurması için de harika bir yerdir.

çok sayıda mucit, ilgi çekici ve faydalı blog gönderileri yazarak, YouTube gibi yerlerde podcast’ler veya içerik oluşturarak Github takipçileri kazanmaya çalışır. Bunun nedeni, ne kadar çok takipçiniz olursa, size o kadar fazla açıklık açılacak ve programlama alanında bir çalışma lideri olma yeteneğiniz o kadar az olacaktır.

 

Github Sizi Nasıl İyileştirebilir?

Yazılım mucitler hep mal yeni ve yenileme kendileri öğrenmek, kendilerini geliştirmek gerekir. Çünkü programlama dünyası sürekli gelişiyor ve her geçen gün yeni sorunların sonuçları ortaya çıkıyor.kod.Bununla birlikte, güçlü kalmak için, yazılım dünyasındaysanız, sorunları çözmenin yeni yollarını sürekli araştırmanız gerekir. Yeni efektler denemeli ve diğer programcılarla işbirliği yapmalısınız. Github’da seninle öğrenecek bir sürü insan var. Github’ı keşfetmek ve tüm olasılığınızı nasıl açığa çıkarabileceğinizi keşfetmek için biraz zaman ayırın, uzman bir programcı gelin.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.