Java Dili Hakkında Bilgiler

Java nedir? Ne işe yarar?

Sun Microsystems’ın mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilen ve tüm işletim sistemlerinde ve güvenlik önceliklerinde çalışan nesne yönelimli bir programlama dilidir. 12 Mart 2021

Java mı?

Sun Microsystems’ın mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilen ve tüm işletim sistemlerinde ve güvenlik önceliklerinde çalışan nesne yönelimli bir programlama dilidir.

 

Java ne yapar?

İlk kullanıldığında, küçük cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir dil olan Java, yüksek düzeyde güvenlik ve yazılım geliştirme sağladığı için hemen hemen her yerde kullanılmaya başlandı. C ve C dillerinden daha fazla ve güvenliği önceliklendirin. Günümüzde oldukça popüler hale gelen Java kullanımı, özellikle iş ve mobil sektörlerde sağladığı çözümler açısından son derece önemli bir işleve sahiptir. Mobil ve kurumsal Dec’e ek olarak, J2SE, sürüm 1 ile masaüstü uygulamalarında da en popüler olanlardan biridir.

ve 5.

 

Şu anda, internette gezinirken bağlandığımız web sitelerinin çoğu Java yüklemesi gerektiriyordu. Bu durum özellikle oyun sitelerinde ve sohbet botları sunan sitelerde sıkça karşılaşılmaktadır. Gerçekten de, oyun siteleri, talk show’lar ve tüm canlı TV siteleri Java ile çalışır. Ayrıca Java, internet uygulamalarının ayrılmaz bir parçasıdır ve e-iş çözümleri, iş bilgisayar sistemlerinin temelidir.

 

Java’nın temel özellikleri nelerdir?

  • Operasyon oldukça basittir. Bitmiş nesnelerin imhası ve otomatik atama fonksiyonu ile kullanıcılara rahat ve kolay kullanım sağlar.
  • Birden fazla bilgisayarın aynı ağda tam bir sistem olarak hareket etmesine izin verdiği için dağıtılır.
  • Nesne yönelimli, hata ayıklaması kolay, çok formatlı ve kod tekrarlı, vb. işlevselliği sağlar. Bu şekilde, bir ağ programı yazmak, bir dosyada veri göndermek ve almak kadar kolay yapılabilecek bir iştir.
  • Yapı ve mimari arka plandan bağımsız olarak çalışır. Bayt kodu sistemler arasında taşınabilir. Kod çözme bayt kodu sistemler arasında taşınabilir. Bunun programcıların ve tüm geliştiricilerin yaratıcılığı üzerinde olumlu bir etkisi oldu.
  • Güvenilirliği çok yüksektir. Böyle bir tasarımda güvenilirliğe değer veren ilk programlama diliydi. Java önce güvenlikle tasarlandı.
  • Birçok şey yapabilir. Çoklu iş parçacığı Java tabanlı bir özelliktir.
  • WORA fonksiyonu ile program bir kez yazılır ve her yerde çalıştırılabilir.
  • JVM herhangi bir makineye ücretsiz olarak kurulabilir. Herkesin kullanımına açık olması Java’yı daha da popüler hale getiriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.