Kodlama Dili Öğrenirken Dikkat Edilecekler

Bir kodlama dili öğrenirken nelere dikkat etmelisiniz?

Kodlama dilini öğrenmeden önce dikkat etmeniz gereken formüller öğrenme aşamanızı hızlandıracaktır.

Yeni bir yazılım dili öğrenmek çok sinir bozucu olabilir. Yoldaki zorluklar, öğrenme aşamasındaki bir kişinin bir işe başlamadan ayrılmasına, zihinsel engellerle karşılaşmasına veya hatta tamamen pes etmesine neden olabilir. Birkaç ipucu ile öğrenme aşamalarınızı halledebilir ve herhangi bir zorlukta başarılı olabilirsiniz.

 

Amacınız ayarlayın.

Akıllı pazarlama, bir günde herhangi bir programlama dilini öğrenebileceğinizi düşünmenizi sağlar. Mesele şu ki, HTML ve CSS gibi temel bir programlama dilini hızlı bir şekilde öğrendiğinizde, günler yerine haftalar hatta yıllar harcarsınız. Eğer erken aşamalardaysanız, öğrenmeniz gereken çok şey var. Elbette, temel kavramları ezberleyebilirsiniz, ancak programlama mantığının ve kodunuzun çalışmasının zaman aldığı gerçeğinin üstesinden gelemezsiniz.

 

Kısa vadeli hedefiniz kodlamanın çalışma mantığını ve kod yapısını öğrenmek olabilir. Kısa vadeli hedefler çok önemlidir, çünkü uzun vadeli hedeflerinize ulaşmanız için sizi motive edecek bir başarı hissi verirler.

 

Hedefinize ulaşmak için Aralık ayında kendinize gerçekçi bir tarih verdiğinizden emin olun. Zaman dilimi, makul olduğu sürece işte kalmanıza izin verir. Aldığınız çevrimiçi kurstan daha fazlası varsa

0 saatlik video, gerçekçi amaç iki gün içinde 20 saat boyunca bir bilgisayarın önünde oturmak ve kursu tamamlamaktır.

 

Öğrendiğiniz kaynaklar konusunda seçici olun

 

Kod öğrenmek için kullanılabilecek kaynaklar çok geniştir. Bu yüzden onlar farklı, seçici olmak gelemez. Her sınıf veya proje ihtiyaçlarınızı karşılamayacak, bu yüzden kendinizi zorlamaya çalışmamalısınız. Sonuç, büyük olasılıkla, hayal kırıklığı olacak ve yalnızca ihtiyaç duyulana sahip olmadığınız hissine sahip olacaksınız.

 

Çalışma şeklinizi bilmek size çok yardımcı olacaktır. Yeni bilgiler öğrenmenin en iyi yolunu düşünün. İnsanlar tipik olarak baskın bir öğrenme tarzına sahiptir: işitsel, sözel / dil, görsel veya kinetik (yaparak öğrenirsiniz).

 

İşitsel veya konuşma / dil öğrencisiyseniz, çevrimiçi kurslar gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Ancak görsel veya kinestetik öğreniyorsanız, farklı bir yaklaşıma ihtiyacınız olabilir. Tarzınız ne olursa olsun, gereksinimlerinizi karşılamak için seçtiğiniz kaynakları değerlendirdiğinizden emin olun.

 

Şimdi yeteneklerinizi kullanmaya başlayın

 

Kodlama dilini öğrenirken, kodları ve farklı formülleri yeniden yazmayı çok yararlı bulacaksınız. Hala öğrenirken öğrendiğiniz yazım tekniklerini uygulamaya başlamak öğrenme eğrisini kısaltacak ve kodunuzu yapılandırmayı kolaylaştıracaktır.

 

Çalışma gruplarına katılın

Çoğu öğrenme grubunun amacı, farklı becerilere sahip ortak bir programcı topluluğu oluşturmaktır. İnsanlar genellikle kendi projeleri üzerinde çalışırken, üyeler gerektiğinde birlikte projeler üzerinde birlikte çalışmayı tercih ederler.

 

Bir çalışma grubunu nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız, çevrimiçi bir grupla bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.