Open Source Ne Anlama Gelir?

Open Source Ne Anlama Gelir?

1. Ne açık kaynak ne?

Açık kaynak, yani açık veri, paylaşma, olma ve kullanma konusunda işbirliğine dayalı bir harekettir.Bununla birlikte, isterseniz, ilgileniyorsanız ve bilgiliyseniz, verilerin bir çalışma programı temelinde nasıl kullanıldığını da öğrenebilirsiniz. Başka bir deyişle, açık veri, istediği kadar büyük bir komisyonu ( açık kaynak topluluğu) iradeli amacı için getiren bir ürünü kullanma özgürlüğüne sahip olmak anlamına gelir. Üçüncü şahıslara verilen bu özgürlük, genel bir ortamda açık verilerin müjdesini oluşturmaktadır.

 

2. Açık kaynak deposu nedir ve neden önemlidir?

Katılımcı sağlık, yönetici ve pozitif lores verileri fikri ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Benzer verilerin renkli kısıtlamalar ve koruma altında olmasının paylaşımda bir engel teşkil ettiğine ve olumsuz yönde, eğer katılırsa, onlara hizmet edilebileceğine inanılmıştır. Bundan sonra, içinde bulunduğumuz son rönesans dönemi ile birlikte, nedenleri ve kumaşları çok fazla bantlandı. Sonuç olarak, bu konuşmalar renkli konferanslara ve akademik makalelere yol açtı. Açık verilerin önemi, hem erişilebilir hem de geliştirilebilir olmasıyla ilgilidir. Başka bir deyişle, bir ortama erişimin eklenmesi gelişimde bir artışı tetikler ve erişimin rehberliğinde deneysel koşullandırma gerçekleşir. Açık verilerin değeri bu müjdededir. Bu noktada, açık verinin yararları hakkında biraz daha konuşursak, geniş katılım için olasılık yaratmaya, gelişime açıklık için bir fırsat yaratmaya, buluşu desteklemeye ve dolayısıyla etkinliği artırmak için olasılık yaratmaya odaklanabiliriz.

 

 

3. Açık Kaynağın gerçekliği ve olasılığı

Açık veri, anın veri çağının eğilimidir, ko-gelişim kültürünün kurucu değeridir. Bu ortamda, hükümet verileriyle ilgili açık verilere gerçekten önemli bir geçiş var. Bu oranlar yüzde 10’un üzerine çıktı. Günlük olarak artan bu maruz kalma, İnternet üzerindeki renkli çağrışımlarla akıcı bir şekilde kontrol edilebilir.Bununla birlikte, bu veriler doğru bir şekilde yeniden kullanılırsa, olumlu bilgelik alanındaki gelişmelerden bıkabilecek mükemmel keşif ve geliştirme açıklıkları verebilirler. Buna ek olarak, bu veriler çok farklı çalışmalar aynı veri gereksinimleri savetime için kullanılan tekrar tekrar ve tekrar kullanılamaz veya tekrar tekrar ve tekrar ihtiyaçlarına göre dağıtılmış olabilir.Buna ek olarak, ortak sonuçlar ve anadvantage sağlar çalışma kültürü ile aynı ortamda farklı iş bağlantıları kullanmak için bu özelliği vermek mümkün olabilir.Yapısal olarak farklı gruplar farklı koşullar onların kullanımını nasıl olsa eşit açıklıklar ver beri potansiyel tabanı üzerinde tüm menkul erişim anlaşmaları dışlamak eğilimindedir.

 

 

4. Açık Kaynak Gerçekliği ve İlkeleri

 

  • Ücretsiz ve kesintisiz erişim
  • Egzersiz ve katılmak
  • Geliştirilebilirlik ve buluş üzerine yoğunlaşmak
  • Kapsayıcı ve şeffaf olun
  • dakiklik ve işlenebilirlik
  • Standardizasyon / Normların belirlenmesi

5. Açık Kaynak ve Kapalı Kaynak Karşılaştırması

Kapalı kaynak, yani kapalı veri yaklaşımları, kaynak kanunları delemediğiniz, göremediğiniz veya değiştiremediğiniz yaklaşımlardır. aproduct.In moment’in veri dünyası, operasyonların engin olgunluğu, hizmet vermek için sınırsız bir veri yaklaşımı kullanıyor, ancak druther yok

açık veri yaklaşımı ile bu işlemlere. Örnek olarak, ofis programlarınız için açık bir veri kaynağı işlemi arıyorsanız, LibreOffice işlemi sınırsız kaynaklı MicrosoftOffice için iyi bir kapak olacaktır.Bu örnekleri akıcı bir şekilde çoğaltabiliriz; Örnek olarak, web siber sörfçünüz için kişisel yazılım olarak kabul edilen sınırsız yasa Google Chrome yerine açık verilerin iyi bir örneğini arıyorsunuz. Bu durumda, Firefox işinizi akıcı bir şekilde görecektir. Bir ders kitabı editörü mü arıyorsunuz? Açık veri iradesi Not Defteri, bir medya oynatıcısına mı ihtiyacınız var? VLC oynatıcı neyi temsil ediyor, değil mi? İşletim sistemi için en önemli noktayı ayırmaya değer, sanırım Linux ve türevleri asentence ile çarpılmamalıdır.Kompozisyonumuzun sonunda biraz daha ayrıntılı olarak değineceğim.

6. Ürünümü nasıl açık veriye dönüştürebilirim?

Ürününüzü açık veri haline getirme sürecinde birkaç yol vardır, bunları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz

Kaynak yasasına katılmayı düşündüğünüz yöneticilere karar verin ve verilerinizi açık bir lisansla sınıflandırın, işletme hakları için kendi kurallarınızı belirleyin ve bu işlemi tamamlayın. Pusulaya karar verdikten sonra, lisanslamayı da yaptınız ve izin verdiniz

normal işlemleriniz hakkında işlem tamamlandı. yine de, isterseniz, ürününüzü açık veri biçiminde kısmi olarak kullanmak için bir API kullanmanın benzer bir yolunu da seçebilirsiniz.

 

7. En başarılı Açık Kaynak örneklerinden biri Linux’tur

 

Kompozisyonun bu bölümünü Linux için ayırdım, ki bu belki de açık veri örneklemelerinin en başarılısı. Linux, en çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan açık veri işletim sistemidir systembase.It diğer analoglar gibi, bir grafik arayüze sahiptir ve benzer bir yazılım kullanılır. Ancak Linux aslında açık veriye sahip olduğu için gerçekten farklıdır, böylece onu oluşturan kaynak kanunları ücretsiz olarak görüntülenebilir, stoner’ın yeteneğine göre düzenlenebilir ve bu nedenle ürüne katkıda bulunabilir. Böylece Linux aktif katılımla her geçen gün daha iyiye gidebilir. Benzer bir karmaşıklık var mı, bu işletim sisteminin sahibi kim, ya da dediğini duyabiliyorum. Linux tabanlı işletim sistemlerinin farklı varyasyonları var, bazıları farklı topluluklar yarattı ve farklı amaçlara hizmet ediyor, ancak kelimenin tam anlamıyla hiçbir güç kaynağı yok.Açık veri lisanslamasıyla, yalnızca Linux varyasyonlarına sahip işletim sistemlerinin yazarları bilinir ve uyuşturucular için Linux çekirdeği iletişiminde belirli erişim hakları tanımlanır. Ve bu gelişme aynı zamanda GNU incili ile belirli bir kar amacı gütmeyen dernek tarafından desteklenmekte ve profesyonel anlamda sürdürülmektedir.Adı Özgür Yazılım Vakfı anlamına gelen Özgür Yazılım Vakfı’dır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.