Oyun Geliştiricisi Nasıl Olunur ?

OYUN GELİŞTİRİCİSİ NASIL OLUNUR ?

Oyun oynamayı sevenler ve ilgilenenler, oynadığımız oyunların nasıl yapıldığını hep merak etmişlerdir. Hem render hem de oyun oynamakla ilgilenenler bir oyun mucidi olmak istiyor. bir oyun mucidi almak göründüğü kadar kolay değildir. Bir oyun geliştirmek için birkaç programlama dili öğrenmeniz gerekir ve programlama dillerinin yanı sıra oyun makinelerini de öğrenmeniz gerekir. Peki bir oyun mucidi nasıl gelir?

yine de, bir oyun mucidi olmak istediğinizi söylüyorsanız veya bir oyun mucidi olmak istemiyorsanız, bir oyun mucidinin oyun yaparken hangi adımlardan geçtiğini merak ediyorsanız.

 

Oyun Geliştiricileri

Oyun Mucitler Tugay plan, bilgisayar, cep önyargı ya da oyun konsolu için tasarım ve üretmek video oyunları için çalışır. Çalışmaları, oyun için görsel içerik oluşturmayı ve oyunun tüm özelliklerini ve işlevlerini uygulamak için not yasasını içerir. Bu kariyer, yazılım geliştirme ve matematikte bir yapı ve tasarım iddialarına ulaşmak için başkalarıyla iyi işbirliği yapma yeteneği gerektirir. birçoğu bağımsız mucitler olarak çalışmayı veya oyunlarını çevrimiçi yayınlamayı tercih eden oyun mucitleri için, oyun çalışma odalarında veya yazılım şirketlerinde tam zamanlı çalışırken açılışlar mevcuttur.

Oyun mucidi Ne kadar önemli Para Alıyor?

Oyun mucitlerinin ne kadar önemli kazandıklarını merak ediyor olabilirsiniz. Adım adım bir oyun mucidi almadan önce bu soruyu cevaplamaya da değer. Oyun mucitleri Türkiye’deki bir şirkette ortalama 6000 TL ödeme kabul ediyor. Tabii ki, bir şirkete katılmayacağınızı ve oyun mucidi olarak çalışmayacağınızı söylerseniz, kendi müfrezemi üreteceğim ve kendi oyunumu yapıp yayınlayacağım, daha fazla kazanmanız da mümkün. Diğer tüm yazılım alanlarında olduğu gibi, oyun geliştirme için ne kadar önemli kazanacağınız tamamen size bağlıdır.

Bir Oyun mucidi Adım Adım Nasıl Gelir

Adım 1 Amacı Belirleyin

Bir konuyu öğrenmenin ilk adımı her zaman o konunun usta bir öğrencisi olmaktır. Örnek olarak, harika bir müzisyene gelmek istiyorsanız, önce harika müziğe kulak verin. Bu aynı zamanda oyun mucitleri için de geçerlidir. Bir oyun mucidi elde etmenin ilk adımı iyi bir oyuncu olmaktır. Sen oyun oynamak ve onun hikayesini anlamak için uygun olmak zorunda. Bundan sonra, işin geri kalanını yapabilirsiniz.

Bu, harika bir oyun mucidi elde etmenin ilk adımıdır.

2. adım bir Plan Yapın

Oyunların anlamını, hikayeyi anladınız ve kendinizi bu yolda geliştireceğinize karar verdiniz. Şimdi oyun geliştirme yolunda ilerlemek için planlar yapmanız, kendinize bir yol haritası çizmeniz gerekiyor.

İlk olarak, nihai şeyin ne olduğunu belirlemelisin. Bu yüzden ne tür bir oyun yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Geleceğin Pokemon GO oyununu mu yapmak istiyorsun yoksa cinayetin Creed oyununu mu yapmak istiyorsun?

Öğrenmeniz gereken etkiler, bu iki iddia arasında belirgin şekilde farklılık gösterecektir. Bu yüzden bu adımda ne tür bir oyun geliştirmek istediğinize karar vermelisiniz.

Adım 3 Seçiminizi Yapın

  1. artık adımımı attığına göre, oyunların anlamını anladın ve işini ayarladın. Ve şimdi bir seçim yapmalısın. Bu adımda size uygun olan oyun makinesini seçmeniz gerekiyor. Oyun makineleri hakkında bilginiz yoksa endişelenmeyin, sizin için özetleyeceğim.

Oyun Makinesi Nedir, Hangi Oyun Motorunu Seçmeliyim?

Oyun makineleri, bilgisayarlar, mobil önyargılar ve konsollar gibi oyun oynadığımız platformlarda oyun tasarlamaya ve geliştirmeye yardımcı olan programlardır. Ücretsiz oyun makinelerinin yanı sıra ücretli oyun makineleri de mevcuttur.

En popüler oyun makinelerine ve bu oyun makineleri kullanılarak yapılan oyunlara bakalım.

  • * Birlik( kereste, Pas, Uyku arasında.)
  • * fantastik Makine (PUBG, Fortnite, ARKSurvival Evolved.)
  • * CRYENGİNE ( CRYSİS, Far Cry, Evrim.)
  • * GODOT ( İyi Geceler Bobby, Ayrıca Scrabdackle’a kadar.)

yine de, en popüler oyun makineleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, her oyun makinesini onaylanmış noktasında arayabilirsiniz.

Adım 4 Programlama Dilinizi Seçin ve Öğrenmeye Başlayın

Oyun mucitleri yazılım azminde zorlu bir rekabetle karşı karşıya kaldıklarından, kendilerini programlama dünyasında ileri pozisyonlara götürecek giriş pozisyonu pozisyonları elde etmeyi umarak kendilerini yüksek pozisyon programlama kursları, lisans dereceleri, portföyler ve dışsallıklarla hazırlamaları gerekir.

Öğrenmeniz gereken programlama dili büyük ölçüde yapmayı seçtiğiniz oyun türüne ve kullandığınız oyun makinesine bağlı olacaktır.

Örnek olarak, fantastik Makine ve CRYENGİNE oyun makineleri için C programlama dilini öğrenmeniz gerekirken, Unity gameengine için # programlama dilini öğrenmeniz gerekir.Ancak, sonuç olarak, hangi oyun makinesini kullanacağınıza, daha önce nasıl bir oyun yapacağınıza karar verdiyseniz ve.

Adım 5 Bir tasarım geliştirin ve Kendiniz için bir Portföy oluşturun

Bakalım şu ana kadar ne yaptık. İşimizi belirledik, planımızı yaptık, yol haritamızı çizdik, öğrenmemiz gereken oyun makinesini ve programlama dilini öğrendik ve şimdi birçok sistem geliştirmenin zamanı geldi. Basit oyunlar yaparak kendinizi mükemmelleştirmeye başlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz oyunlar ile kendiniz için bir portföy oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.