Sanal Pos Nasıl Kullanılır? Sanal Pos Nedir?

Ne satış sanal bir anlamı var mı?

Mağaza içi alışverişlerde kredi kartlarıyla ödeme yaparken kullandığımız ücretli satış noktası (POS) cihazlarına POSVPOS (sanal satış noktası) veya sanal satış noktası adı verilir.

Sanal Pos Nedir?

Bir mağazada alışveriş yapmak için kredi kartıyla ödeme yaparken kullandığımız ücretli satış noktası (POS) cihazına POSVPOS (sanal satış noktası) veya sanal satış noktası adı verilir.

 

Sanal POS mantığı, internet üzerinden girilen bilgilerin satıcının banka hesabına aktarılmasına dayanır; bu, alıcının banka ve kredi birliğindeki hesabından aldığı ürün ve hizmetlerin fiyatıdır; okuduğunuzda bir mağazada gerçekleşen ödeme gibi cihazdaki kredi kartınız.

 

Sanal satış noktası cihazları nasıl çalışır?

Sanal satış noktası cihazları, fiziksel satış noktası cihazlarıyla aynı şekilde çalışsa da, çalışma prensibi biraz farklıdır. Bu farklılığın temel nedeni, bir kredi kartının veya banka kartının elektronik ortamda fiziksel olarak kullanılamamasıdır. Bunun yerine, kart bilgileri ödeme yapan kişi tarafından girilecektir. Bu bilgiler:

  • Kart numarası
  • Son kullanma tarihi
  • CVV bir güvenlik kodudur.

 

Sanal Satış Noktası güvenli mi?

Bankaların sanal satış noktalarını e-ticaret sitelerine entegre etmek için ihtiyaç duydukları bazı güvenlik önlemleri vardır. Onların gözetimi olmadan, bankalar sanal satış noktalarının kullanılmasına izin vermeyeceklerdi. e-ticaret sitelerinde alışveriş yapacak müşterilerin kişisel bilgilerinin ve kredi kartlarının aktarım sırasında yanlış ellere geçmemesi için bilgi aktarımında kullanılan, güçlü bir şifreleme sistemidir. Bu sistem sanal satış noktasında sahtekarlığı büyük ölçüde önler. E-ticaret siteleri için daha güvenli olan 3D Secure sistemi, banka hesabınıza bağlı bir cep telefonu numarası üzerinden çalışan bir sisteme de sahip. Bu sistem sayesinde işlem sizin tarafınızdan onaylandığı için daha güvenli kabul edilir.

 

Sanal bir satış noktasının avantajları nelerdir?

  • İnternette satış yapmak için bilinen en etkili yöntemdir.
  • Pazar pazarları, şirketin yerel pazardan yurtdışında bile daha geniş pazarlara açılması için. Bu, şirketin imajını ve rekabet gücünü olumlu yönde etkiler.
  • Geleneksel satış sürecinden çok daha hızlı alışveriş yapmanızı sağlar. Bu zaman tasarrufu müşteri memnuniyetini ve bağımlılığını artırır.
  • Sanal bir satış noktası kullanılarak yapılan alımlar için son derece yüksek güvenlik.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.