Sosyal Medya Stratejinizi Oluşturun !

Sosyal medya stratejisi, sosyal medyada yapmayı planladığınız ve başarmayı umduğunuz her şeyin bir özetidir. Davranış ve taktikleri göstererek başarılı olsanız somut veri almak için izin verir.

Sosyal medya stratejisi ne kadar spesifik olursa o kadar etkili olur. Tanışmış ve kısa bir şey – bu çok önemli. Stratejiyi ölçmek için hassas veya bir şeyi başarmak için hassas hale getirmek, artan beklentiler karşılanmadığında provokasyon eksikliğine yol açacaktır. Bu kompozisyonda, işletmelerin bir sosyal medya stratejisini nasıl üretmeleri gerektiğine dair dört önemli ipucuna katılacağız.

Sosyal Medya Stratejisi Nedir?

 

Sosyal medya stratejisi, sosyal medya iddialarını, bunları gerçekleştirmek için kullanılacak taktikleri ve ilerlemeyi ölçmek için izlenecek kriterleri özetlemektedir. Sosyal medya pazarlama stratejisinde, aktif olan her platform için özel iddialar olmalıdır. Bu iddialar aynı zamanda işletmenin daha büyük ölçekli dijital pazarlama stratejisine de uygun olmalıdır.

İyi bir sosyal medya stratejisinin önemli bir parçası, işçilerin tasarımdaki yerlerini ve yükümlülüklerini de tanımlayabilmesidir.

Etkili bir Sosyal Medya Stratejisi Oluşturmak için 4 ipucu

1. İş iddialarına karşılık gelen satış iddiaları olmalı

 

Etkili bir strateji oluşturmanın ilk adımı, iddialar ve nesneler belirlemektir. İddialar olmadan başarıyı ve yatırım getirisini ( ROI) ölçmenin bir yolu yoktur.

Önsezileri belirlerken aşağıdaki ölçütler kullanılabilir

 

  • Özel
  • Ölçülü
  • Ulaşılabilir
  • Bağlantılı
  • Zaman

hedef çerçeve olarak da bilinen bu ölçütler, gerçek iç sonuçların elde edilmesini kolaylaştırabilir.

 

2. Takipçileri iyi tanımak

Hedef takipçinin kim olduğunu ve sosyal medyada ne görmek istediklerini bilmek kesinlikle önemlidir. Bu sayede beğeni, yorum ve içerik oluşturulabilir. Bu, sosyal medya takipçilerini misafirlere dönüştürmek için en önemli noktadır.

 

Hedef takipçiliği hakkında aşağıdaki bilgilere sahip olmak gereklidir

 

  • Yaş
  • Pozisyon
  • Ortalama gelir
  • Çalıştığı iş unvanı veya sektör
  • İlgiler

3. Meydan okuyanları tanımak

yine de, bu, rakipler sosyal medyayı kullanıyorsa, yaptıklarından emtia öğrenmek için iyi bir fırsattır. Bunun için şık sistem bir rekabet analizi yapmaktır. Rekabet analizi, rakibin kim olduğunu, iyi ya da kötü ne yaptığını anlamaya yardımcı olacaktır. Sosyal medya iddialarını belirleme konusundaki kararlılığı tanımanın iyi bir yolu.

4. Sosyal medya değerlendirmesi

daha önce aktif olan bir sosyal medya hesabının durumunu değerlendirmek, hem bir kez yanlış hesaplamaları anlamak hem de doğmamış bir plan yapmak için iyi olacaktır.

İyi bir değerlendirme aşağıdaki soruları yanıtlar

 

Ne işe yarıyor ve ne işe yaramıyor?

Ticaretin verildiği takipçiler kimlerdir?

Hedef takipçi hangi ağları kullanıyor?

yine de, bu sorulara kapsamlı cevaplar verilebilirse, yarışmadan sıyrılmak için ilk adımın atılması daha kolay olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.