Sosyal Medya Takipçi Sayısı Arttırma Yöntemleri|2022

Sosyal Medya Takipçi Sayısı Arttırma Yöntemleri 2022

Sosyal medya hesaplarını büyütmek ve daha geniş kitlelere ulaşmak her işletmenin hedefidir. Aslında, bu sadece şirketleri değil, aynı zamanda bireysel kullanıcıları da ilgilendiren sorunlardan biridir.

Bir sosyal medya hesabının kalitesini veya amaca uygunluğunu takipçi sayısına göre ölçmek mümkün olmasa da, sayıların ikna edici bir tarafı olduğunu kabul etmeliyiz. Öte yandan, sosyal medya algoritmaları da bu sayıları ciddiye alıyor gibi görünüyor. Peki sosyal medya takipçilerinizi artırmak için neler yapabilirsiniz? Bizi birlikte görsünler.

Sosyal ağlarda takipçileri nasıl artırabilirim?

İnsanlar sosyal medya hesaplarınızı takip etmeye karar verirken takipçi sayınıza bakar. Hatta bazıları takip ettiklerinizle Aralık ayındaki takipçi sayısı arasındaki ilişkiyi fark edebilir. Genel olarak az takipçisi olan ve çok sayıda takipçisi olan hesaplar güvenilir kabul edilir. Bu kadar kısa sürede başarılabilecek bir şey değil. Ancak, uzun ve özverili çalışmaların bir sonucu olarak, bu iki ana konuyu dikkate almak da imkansız değildir:

  1. Gerçek bir takip oluşturmalısınız. Başka bir deyişle, bir bot hesabı veya hesap takibinizle bağlantılı olmayan bir hesaptan yararlanamazsınız.
  2. Pazarlama stratejileri, marka itibarına zarar vermeyecek veya buna yol açabilecek herhangi bir durum yaratmadan geliştirilmelidir.

İlgili hesapları takip edin

Takip edilebilmek için öncelikle iyi bir takipçi olmanız gerekir. Bulmak ve iş ya da marka gerçekten benim gibi insanlar izleyin. Bu önemli bir başlangıç olacak. Sadece bunu yaparak bile yeni takipçiler kazanabilirsiniz. Tabii ki, profiliniz kimliğinizle ilgili ilginç, değerli ve alakalı içeriklerle doluysa.

Profilinizde neleri fark edeceğinizi açıkça tanımlayın

Sosyal medya kullanıcıları, hesap izleme aşamasında olsun ya da olmasın, profili görüntüler. Bu, hesabınızın izlenmeye değer olup olmadığını belirledikleri bir işlemdir. Peki göz kulak olmaya değer bir profil nedir?

İki şeyle başla:

  1. Profiliniz eksiksiz olmalı ve bir hikaye anlatmalıdır. İlk kez profil erişmiş olanların bile anlayabileceği sadelik ile söylenmesi gerekir. Bulmak istediğiniz herhangi bir anahtar kelimeyi kullanabilirsiniz.
  2. Mesajlarınızı güncel tutun. Kullanıcılar, gönderiyi hangi tarihte paylaştığınızı görerek etkinlik düzeyinizi tahmin edebilecektir. Kimse pasif bir hesabı takip etmek istemez.

Takipçilerinizle ilgili

Başkalarının yayınlarına yorum yapmak, başkalarının yayınlarını paylaşmak ve beğenmek, yalnızca çevrimiçi toplumu beğenmek için var olmadığınızı, oradaki topluluğun önemli bir parçası olduğunuzu göstermenin en iyi yoludur. Böylece daha fazla kişiye ulaşacak ve mevcut abonelerinizle karşılıklı güvene dayalı bir ilişki kuracaksınız.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.