Yazılım Sektörünün Geleceği – 2022

Yazılım Sektörünün Geleceği

2022’de olduğu gibi, teknoloji işgücünün ve işletmelerin yazılım üretkenliği alanındaki yeni trendlere dikkat etmesi ve dolayısıyla talebin artan beklentilerini karşılamak için iklimlendirmesi gerekiyor. Gelecek belirsizdir ve birkaç ayda bir öğrendiğimiz bir şey varsa, beklenmeyen şeylere hazırlıklı olmanın değeridir. Özellikle uzaktan çalışma, bilgisayar iletişimi, yapay zeka, siber güvenlik ve dış kaynak kullanımı alanlarında dikkate alınması gereken önemli eğilimler vardır.

 

Hiç çalışma

Yazılım geliştirmenin geleceğinde her yerden çalışma özgürlüğü ve yeteneği sonsuz olacaktır. Computer Weekly’nin bir kompozisyonu, Covıd- 19 salgınının mucitler arasında uzaktan çalışmanın büyümesini hızlandırdığını ve salgın megahit’ten bu yana ofis çalışmalarının 74 oranında azaldığını gösteriyor. Çalışmalar ayrıca, melez çalışmanın büyümesinin — şimdiye kadar yapılan bazı işlerin ve diğerlerinin ofise girmesinin — yakın olacağını gösteriyor. işletmelerin uzak çalışma sistemlerini, küresel sağlık ekstremitesine kıyasla 46 oranında barındırması beklenmektedir.

 

Yapay zeka ve ilgili buluşlar

Yapay zekanın ( AI) gücü de kötüye kullanılacaktır. 2022, özellikle yazılım geliştirme alanında yapay zeka kullanımında önemli bir zaman olacaktır. Yapay zekayı varlık teknolojilerine entegre etmek, daha iyi karar verme, daha iyi sorunlar, etkinlik, robotizasyon ve gelişmiş dijital deneyim için anlamlı bir platform sunacak.

Yapay zekanın bırakılmasına pall computing ve Kubernetes eşlik edecek. Kubernetes, yazılım geliştirme alanındaki mucitlerin ve işletmelerin faaliyetlerini amulti-bulut sistemi üzerinde yürütmelerine olanak tanıyacak. Genel olarak, pall teknolojileri mucitlerin sistemleri ölçmelerini ve sohbet botlarını ve bilişsel hizmetleri dahil etmelerini sağlayacaktır.

 

Platformlar arası geliştirme

Çapraz platform geliştirme, 2022 ve sonrasında yükselişte olacak. “Yalnızca iOS için”, ” yalnızca Android için” veya” yalnızca Windows için” geliştirmeyle ilgili sorunlar nedeniyle, yazılım geliştirme işletmeleri giderek platformlar arası geliştirmeyi araştırıyor. Yenilikçi teknolojilerin yardımıyla,platformlar arası geliştirme, farklı platformları tek bir yasa tabanıyla desteklemeye uygun olacak ve böylece yeni mühendislik kasalarına olan ihtiyacı azaltacaktır. Başka bir deyişle,çapraz geliştirme yetenekleri, mucitlere önemli miktarda zaman ve kasadan tasarruf sağlayan büyük bir karlı öneme sahiptir.

 

Bağlı Neden bir Nearshore Yazılım Geliştirme Şirketine Dış Kaynak Kullanımı Doğru Hareket Olabilir

 

Siber Güvenlik

Yazılım geliştirmenin geleceği, değişen siber güvenlik taleplerinde önemli bir artış görecektir. Şiddetli bir dijital bağlantılı döneme geçiş, işletmelerin artık siber güvenlik tuzaklarını görmezden gelemeyeceği anlamına geliyor. Son araştırmalara göre, sanal alandaki ağır şartlandırma, bir seferde 6 trilyon dolara kadar iş yapıyor. bu nedenle, yazılım mucitleri ve istemci yazılım şirketleri, yeni koruma yollarını yeniden değerlendirmek için güvenlik duvarları ve anti-virüs yazılımı gibi geleneksel siber koruma önlemlerinden uzaklaşmak zorunda kalmaktadır. Yazılım geliştirme uzmanları, yazılım geliştirme sırasında siber güvenlik ağının sürdürülmesini önermektedir.

 

robotizasyon

yazılım geliştirmede tekrarlanan görevler otomatikleştirilecektir. AI, pall computing, robotik ve diğer bazı ortaya çıkan teknolojiler sayesinde robotizasyon, yazılım geliştirme alanında vazgeçilmez bir trend olacaktır. Örneğin, önemli sayıda yazılım geliştirme kuruluşu, ileri düzeyde etkinlik elde etmek amacıyla robotik süreç robotizasyonu ( RPA) yollarını ( diğerleri göz önünde bulundurularak) birleştirmektedir. RPA icadı, ölümlü emekten ziyade makinelere uygun yedek ve döner görevleri ele almayı amaçlamaktadır. Rpa’yı yazılım geliştirmeye entegre etmenin en büyük avantajı, bireysel mucitlere yazılım geliştirmenin yaratıcı tarafına daha fazla konsantre olmaları için daha fazla zaman vermesidir.

 

Yazılım mucidi Serbest Çalışanlarının Beceri Açığını Nasıl Doldurduğuna Bağlı

Hızlı buluş ve prototipleme

2022’de gözlemlenecek bir diğer kritik eğilim ise hızlı buluş ve prototipleme. Yazılım geliştirme değişken, öngörülemeyen ve gerçek anlamda rekabetçidir. bu azimdeki bireyler ve işletmeler sürekli olarak azimden kurtulmalı veya yok edilmelidir. Benzer şekilde, 2022 yaklaştıkça, yazılım geliştirme işletmeleri, yenilikçi çalışanları tatmin ederek ve yazılım geliştirme için yollar yaratarak bir buluş kültürü geliştirmeye zorlanacaktır. çok sayıda işletmeler bunu yapmak için başarısız olanlar, ya da sınırı buluş, rekabet avantajını kaybetmek demek olur bu trendi takip etmek olasıdır.

Final çalışmaları

Ortaya çıkan eğilimler, yazılım geliştirmenin geleceğinin önemli değişikliklere uğrayacağını göstermektedir. Çok çeşitli yeni teknolojiler ve icatlar, yazılım geliştirme alanı için büyük karşı saldırılara sahiptir. Yazılım geliştirme işletmeleri ortaya çıkan eğilimlere dikkat edemez. Değişen talebin beklentilerine alışmak için zamana, finansmana ve diğer kasalara yatırım yapmayı tercih eden şirketler kemiklerdir

bu sürdürülebilir bir rekabet avantajı sağlayacak ve sürdürecektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.